Семінари/конференції

2018-2019 навчальний рік

19 квітня 2019р. відбувся обласний семінар у м.Синельникове.  
                                             Тема: "Зорієнтованість шкільного курсу "Громадянська освіта" на набуття учням конструктивної взаємодії та комунікації"

Під час семінару було проведено відкриті уроки, також  у форматі (не)конференції mini-EdCamp  пройшло засідання міського методичного об'єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін, протягом якого вчителі м.Синельникове поділилися досвідом роботи.
Методичні рекомендації
під час вивчення курсу "Громадянська освіта":
  • широко використовувати новітні освітні технології в навчанні, які стимулюють введення інноваційних форм роботи, таких як інтерактивні заняття, тренінги, дискусії, ділову гру, кейс-стаді, уроки-діалоги, уроки-дослідження та ін.;
  • поєднувати соціально-гуманітарні знання із різних навчальних предметів та орієнтуватися на розв'язання  практичних проблем з різних напрямків курсу;
  • активно проводити практичні заняття з громадянської освіти для розвитку вмінь, формування ставлень та утвердження цінностей через особистий практичний досвід учнів;
  • розуміти, що оцінювання у громадянській освіті повинне орієнтуватися насамперед на діяльнісний компонент навчання, як-от вміння учня/учениці дебатувати, написання есе, проведення дослідження, організації кампаній з адвокації  тощо.


 21 серпня 2018р. на базі НВК "Ліцей - СЗШ № 10" відбулось засідання міського методоб'єднання вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін, під час якого всі присутні долучились до серпневої наради-вебінару  на тему: «Інноваційні та методичні чинники впливу на оновлене викладання шкільного курсу історії, 
 правознавства та громадянської освіти у закладах загальної середньої освіти»
Під час наради говорилось про оновлення шкільних освітніх програм з предметів суспільного циклу у 2018-2019 н.р., про впровадження у 10 класі курсу "громадянська освіта", про STEM-технології та інше. 
2017 - 2018навчальний рік
25 квітня 2018р. на базі КЗО "Середня загальноосвітня школа № 15" м Дніпро пройшов обласний навчально-методичний семінар .

Тема: "Розвиток творчого потенціалу педагога шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій на уроках історії"

Досвідом роботи на семінарі поділилися Власова Н.С., вчитель вищої категорії, призер фінального етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2016" та Чернобай Н.О., вчитель вищої категорії КЗО "СЗШ № 15"

                          Методичні рекомендації 
обласного навчально-методичного семінару для методистів та вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін.
   Освіта є визначним фактором розвитку цивілізації.Питання її змісту, якості та модернізації належать до першочергових проблем суспільства. Змінюються мета та зміст освіти, з'являються нові засоби та технології навчання, але урок залишається головною формою навчання.
Сучасний урок не може не мінятися.На нього впливає ціла низка факторів.
Зокрема:

  • упровадження інформаційно-комунікаційних технологій (створення арсеналу новітніх інструментів накопичення, обробляння та передання освітньої інформації через інформаційні канали. розробляння та застосування сучасних засобів навчання. використання можливостей ЗМІ та медіа, реалізація проектної діяльності в освітньому просторі тощо);
  • формування діяльнісних,розвивальних, індивідуально-орієнтованих компетентностей учнів;
  • спрямованість уроку на розвиток мислення, практичних навичок;
  • диференціація навчального процесу,збільшення частки самостійної роботи щколярів: проети, дослідницька й експериментальна діяльність;
  • наявність педагогічного потенціалу для вирішення нових освітніх завдань;
  • можливості тиражування і популяризації ефективного педагогічного досвіду
Сучасний урок - це основний механізм засвоєння школярами стандартів освіти.
Для покращення якості освіти та відповідності вимогам Нової Української Школи (НУШ) вчителям іторії рекомендовано: впроваджувати під час уроків інноваційні технології та спеціальні навчальні інтеративні ІКТ програми; урізноманітнювати уроки діяльнісно-компетентнісними формами та технологіями.
17 серпня 2017 року на базі НВК "Ліцей №10"  відбулось


міське методичне об'єднання вчителів історії, правознавства та суспільних дисциплін. Під час методичного об'єднання вчителі міста ознайомились з новою та корисною інформацією для викладання історії у новому 2017-2018 навчальному році. З новинками вчителів ознайомила представник ДОІППО Базилевська Людмила за допомогою вебінару. 

Також, керівник ммо Гуськова О.М.  та методист Ткаченко Н. в. ознайомили присутніх з підсумками минулого навчального року та вчителями були   визначені основні напрямки роботи на новий навчальний рік. 
6 листопада 2014р. на базі "Нікопольської середньої  загальноосвітньої школи №4" пройшов науково-практичний семінар:

"Концептуальні засади розвитку

 загальної середньої освіти"

МЕТА семінару:
"Відпрацювання єдиних поглядів щодо нових стандартів освіти".
Робота семінару складалася з двох модулів. 
Під час І модуля учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом, впровадження принципів Нового державного стандарту, представників Інституту Національної Академії педагогічних наук України, представників Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Своїми наробками з присутніми поділилися представники підприємства "Картографії".

ІІ модуль був розпочатий роботою круглих столів за предметними секціями. Модератором круглого столу "істориків" була Кальник О.П. методист кабінету відділу освіти і науки Нікопольської міської ради. В роботі круглого столу групи"істориків" також взяли участь:
 - представник ДОІППО - Базилевська Л.Л., методист кафедри гуманітарної освіти ;
 - вчителі історії м. Нікополя, Нікопольського району, міста Марганця (Гуськова О.М.(керівник міського ММО вчителів історії м. Марганця), Шейєрман О.М. (вчитель НВК "Ліцей №10"), Чорний В.М. (вчитель Марганецької гімназії), Дроздова Л.І. (вчитель ЗОШ №9) та Похиленко Ю.С. (вчительЗОШ №5).
Учасники круглого столу обговорили такі питання:
 - Шляхи впровадження Нового Державного стандарту на уроках історії;
 - Нові форми та методи у викладанні історії.


Але особливої уваги вчителі приділили змісту нового підручника в 5-6-му класах. Проаналізувавши матеріал та зміст нових підручників вчителі виказали свої пропозиції та зауваження, які будуть передані авторам підручників.
21 жовтня 2014р. відбувся обласний семінар
"Формування медіакомпетентності на уроках суспільствознавчих дисциплін"

на базі Перещепинської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів №1

МЕТА семінару:
визначити основні теоретичні та практичні засади формування медіакомпететностей на уроках суспільствознавчих дисциплін.

Під час  роботи семінару всім присутнім був представлений досвід роботи вчителів школи та району застосування інноваційних технологій креативної освіти на укроках суспільствознавчих дисциплін.
Також, учасники семінару мали змогу відвідади цікаву екскурсію до шкільних музеїв. Де, учні  школи  ознайомили гостей семінару з цікавинками та перлинами історії свого краю.

Напротязі, роботи семінару всі присутні мали змогу, не тільки отримати нові знання, але й обмінятися своїм досвідом з даного питання.
ЛІТНЯ АКАДЕМІЯ 2014.
"ДЕМОКРАТІЯ В ШКОЛІ"

Сьогодні, наша країна, стоїть на шляху побудови нового демократичного суспільства, основою якого - є людина і її права.
Ці демократичні процеси не оминули і систему освіти. Адже діти з самого ранього віку починають цікавитися поняттям спаведливості, гідності та рівності. І саме школа повинна сприяти розумінню цих процесів, які закладені в основу поняття - Права людини.
Головна роль в цьому відводиться саме вчителю, від якого залежитьрівень розвитку особистості кожного учня. Але для того, щоб учень повірив у відвертість слов сого вчителя, йому самому необхідно саморозвиватись у відповідності до сусачних вимог суспільства.
Саме тому, вчителі НВК "Ліцей №10" на чолі з директором Жадько О.А. пройшли курс навчання "Жити в умовах демократії", під час Літньої Академії, яка проходила в Польші з 12 по 20 липня 2014р. Де, віс присутні отримали можливість не тільки ознайомитися з методиками викладання прав людини у школі, а й ознайомилися з досвідом своїх європейських колег, наприкладі польської системи освіти. Присутні отримали рекомендації побудови демократичної школи, яка повинна стати фундаментом нової демократичної європейської держави на Україні.
У ДОІППО пройшов обласний науково-практичний семінар, присвячений 70-річчю визволення Дніпропетровщини.

У семінарі взяли участь і вчителі нашого міста - Гуськова О. М. і Прокопець Г.Л. Вчителі представили свої науково-практичні роботи, які вони створили разом із своїми учнями. 

«Герої фронту і тилу і їх вклад у визволення рідного краю»
Робота вчителя історії НВК № 10 м. Марганця Гуськової О.М.

«Героїчні постаті Героїв Радянського Союзу Дніпропетровщини»
Презентація вчителя історії НВК № 10 м. Марганця Прокопець Г.Л.

Роботи представлені вчителями на семінарі занаходяться  на сайті ДОІППО в розділі     Народна память про війну


В грудні 2013р. на базі НВК "Ліцей№10" пройшов семінар-практикум присвяченний тижню  Захисту прав людини.
    












Немає коментарів:

Дописати коментар